Háromnapos rendezvénysorozatot tart a Halis István Városi Könyvtár a népmese világnapja alkalmából
A könyvtárosok nem csak mesékkel, hanem népmesetotóval, színezővel és keresztrejtvénnyel készültek a gyerekeknek a délelőtti foglalkozásokra.
A népmese kulturális örökségeink közé tartozik, világnapja minden évben szeptember 30-án van, a jeles eseményt sok oktatási intézmény ünnepeli meg. Idén a városi könyvtár is kivette részét a megemlékezésből, hiszen az elmúlt évekkel ellentétben többnapos programsorozatot szervezett.
– Múlt pénteken ünnepeltük a magyar népmese napját. Az elmúlt években mindig csak egy napot szántunk erre az eseményre, azonban idén úgy gondoltuk, hogy szeretnénk 3 napot szentelni rá és ezért szórólapok segítségével eljuttattuk a programunkat az óvodáknak, iskoláknak és olyan nagy volt az érdeklődés, hogy egész múlt héten és a héten egészen szerdáig még érkeznek óvodás és iskolás csoportok erre a rendezvényre, úgy hogy nagyon örülünk, hogy ilyen nagy érdeklődésre tett szert ez az program – mondta el stábunknak Buzsicsné Szabó Eszter gyermekkönyvtáros.
Buzsicsné Szabó Eszter szerint a mesélés több szempontból is jótékony hatással van a gyermekek fejlődésére.
– Én azt gondolom, hogy egyrészt bővíti a szókincsét, másrészt igyekszünk a figyelmét kicsit lekötni, hogy nem egy mozgóképet lát, hanem egy állóképet, és sok kisgyerek egyszerre koncentrál ezekre az állóképekre. Próbáltam úgy megszervezni a mesélést, hogy egy kis mozgásos feladatot kapjanak közben vagy ők is betudjanak csatlakozni a mesélésbe. A kiskakas gyémánt félkrajcárjában például úgy, hogy a ,,kukurikú török császár, add vissza a gyémánt félkrajcáromat” mondatot ők mondják közösen, tehát így egy picit bevonva és interaktívvá tenni a mesélést – tette hozzá Buzsicsné Szabó Eszter.
A programsorozatra az óvodásoktól kezdve egészen a 3.-4. osztályos tanulókig érkeztek a város több intézményéből.
SZ.ZS.
(Borítókép: Kanizsa TV)