Duális nap Pepperrel
Jelenleg három szakon lehet duális formában tanulni a kanizsai kampuszon. A turizmus-vendéglátás, a mérnök-informatika és az üzemmérnök-informatika szerepel a palettán. A Pannon Egyetem összes képzési helye bemutatkozott Nagykanizsán, és a hallgatók megismerhették azokat a cégeket is, amelyek az intézmény partnerei a duális képzésben.
– A vállalkozások tekintetében nagyon pozitív a tapasztalatunk, és azt el is mondhatom, nagyobb a vállalkozások részéről az érdeklődés jelenleg, mint amennyi hallgató jelentkezik duális képzésre. Ez nagyon meglepő volt számunkra is. Tehát a vállalkozások potenciális munkaerő felszívó képessége egyre növekszik, ők nagyon nyitottak, keresnek is minket rendszeresen. Tudunk-e még esetleg hallgatókat hozzájuk irányítani – mondta el dr. Tóth-Kaszás Nikoletta a PEN igazgatója.
Pepper szereplése a kampuszon (Fotó: Gergely Szilárd)
A kampusz igazgatója azt mondta: a duális képzésből mindkét fél profitál, de a „kémiának" ki kell alakulni a hallgató és a vállalkozás között. A befektetett idő és energia viszont a tapasztalatok alapján megtérül. Az ismertető előadások mellett a leendő hallgatókat egy meglepetés is várta a duális napon. Pepper egy kutató-fejlesztő központban tölti mindennapjait, a cél az, hogy ügyfélszolgálatos robot legyen belőle. A hardver, illetve a robot Párizsban készült, egy japán cég tulajdona. Világszerte 20 ezer ilyen robotot adtak már el, Magyarországon eddig azért nem terjedt el, mert gyári állapotában nem beszél magyarul.
– Pepper egy ember-gép interakcióra specializálódott robot. Az a célja, hogy azokat a beszélgetéseket, amiket egyébként megteszünk egymás közt, azt egy géppel is minél kellemesebben, minél érdekesebben tudjuk megtenni. Tehát neki az a fő tulajdonsága, hogy jóleső beszélgetéseket lehet folytatni vele – fogalmazott Tanos Áron a Robotépítők Magyarországi egyesületének elnöke.
A Pannon Egyetem Nagykanizsai Kampuszának hagyományos, minden szakot bemutató nyílt napja januárban lesz.