Cseresnyés: fontos a digitális állam fejlesztése

facebook megosztás

Kedden délután tárgyalta az országgyűlés a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanácsról szóló törvényjavaslatot.   

Az eddig is működő Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács önállóságát teremti meg a testületről szóló törvényjavaslat - mondta expozéjában annak fideszes beterjesztője.     

Bánki Erik rámutatott: a tanács pluszfeladatokat is kap, nemcsak a kormány informatikai és hírközléssel kapcsolatos tevékenységét vizsgálja, hanem a jövőre vonatkozó fejlesztési terveket is véleményezi majd.        

A tanács működését eddig a médiatörvény szabályozta, a testület Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) alá tartozott - emlékeztetett -, költségvetését is az NMHH biztosította, és titkársági feladatokat is a médiahatóság látta el, vagyis annak "árnyékában és felügyeletével működött" az öttagú testület. Annak elnökét és alelnökét a miniszterelnök nevezte ki eddig, további tagokat pedig a médiatanács és a tudományos akadémia delegált.     

A tanács az új jogszabállyal kikerül a médiatörvény hatálya alól, és a jövőben az összes tagját a miniszterelnök nevezi ki és menti fel. Szervezetét önállóan alakítja ki és önálló költségvetéssel működik majd, a részletszabályokat kormányrendelet fogja rögzíteni.       

A  képviselő emlékeztetett: a testület feladata volt eddig is, hogy véleményezze a kormány informatikai, hírközléssel kapcsolatos és a média területét érintő stratégiai döntéseit, előterjesztéseit, a minisztériumok hírközlési, informatikai beszerzéseit.     

Cseresnyés Péter, az Innovációs és Technológiai Minisztérium államtitkára fontosnak nevezte a digitális állam fejlesztését, mint mondta, az infokommunikációs technológiák és szolgáltatások megfelelő igénybevétele kulcstényező.     

Rámutatott: a beszerzések esetében is fontos, hogy szakértőkből álló testület véleményezze azokat.   

Üdvözölte a tanács feladatainak és működésének újraszabályozását és azt mondta: a kormány támogatja, hogy a testület hangsúlyosabb szerepet kapjon a döntési folyamatokban.

MTI

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.