Cseresnyés: egyre több önkormányzat ismeri fel a lakossági víz- és csatornaszolgáltatásban rejlő pályázati lehetőségeket
Az élelmiszerárakról, a Gruevszki-ügyről és vízi közműszolgáltatásról is szó volt az interpellációk között hétfőn az Országgyűlésben.
LMP: az önkormányzati vízművek működtetéséről
Hohn Krisztina a vízi közmű-szolgáltatásról beszélt, s arról, egyre több jelzés érkezik a polgármesterektől, hogy újabb és újabb tőke injekciókra van szükség, hogy az adott önkormányzati tulajdonú vízművek zavartalanul tudjanak működni.
További probléma a közműadó, ami nem bevétel-arányosan van meghatározva, így az aprófalvak esetében nincs akkora bevétel sem az adott településről - mutatott rá. Ugye most nem az a cél, hogy bebizonyítsák, a vízművek életképtelenek és következik az államosítás? - kérdezte.
Cseresnyés Péter, az innovációs tárca államtitkára szerint félrevezetik a közvéleményt. Annak lehetnek tanúi, hogy egy újabb közszolgáltatás kapcsán kezdik a rémhírgyártást és az emberek megtévesztését, ami egy belső válságtól szenvedő párt kétségbeesett próbálkozása lehet, hogy felhívja magára a figyelmet.
Az elmondottak teljességgel megalapozatlanok - rögzítette.
Az államtitkár feltette a kérdést, problémát jelent, hogy egyre több önkormányzat ismeri fel a 4,5 milliárdos lakossági víz- és csatornaszolgáltatásban rejlő pályázati lehetőségeket, illetve, hogy a kormány a közteherviselés rendszerét csak úgy hajlandó működtetni, hogy az ne büntesse az embereket és a vállalkozásokat.
MTI