Magyarország feláll a fotelből!
Orbán: Miközben a magyar meghal a sportolóiért, igazi félistenként tiszteljük a világelsőséget szerzett sportolóinkat, aközben Európa legkevesebbet mozgó országai közé tartozunk. Például a fiataloknak jelenleg mindösszesen 36 százaléka sportol rendszeresen. A kormány célja, hogy 2030-ra Európa egyik legegészségesebben élő nemzete legyen a magyar. A sport- és szabadidős tevékenységek ezért a jövő évi büdzsében is kiemelt támogatást kapnak, fűzte hozzá a miniszterelnök a Tokaji Vízitúra Központ átadásán.
A Testnevelési Egyetem rektora: A mindennap sportoló, testedző gyermek kognitív képességei is jobbak, a gyerekek gyorsabban fejlődnek, fegyelmezettebbek. A sport később a családalapítás, gyermekvállalás terén is jótékony hatással bír. Ezért is fontos a mindennapos testnevelés, ugyanis a gyermek- és fiatalkorban elvégzett testmozgás nem pótolható később.
A mindennap sportoló, testedző gyermek kognitív képességei is jobbak, a gyerekek gyorsabban fejlődnek, fegyelmezettebbek
A gyermek- és fiatalkorban elvégzett testmozgás nem pótolható később
– A napi testnevelés bevezetése éves szinten több milliárd forint megtakarítást eredményez az országnak, azonban ne felejtsük el, hogy ez csak a kezdet. A testkultúrát és a testnevelést össztársadalmi érdekként és értékként kell elismerni. Az egészségi állapot és a mozgáskultúra szorosan összefügg egymással, meghatározza a várható élettartamot és életminőséget. A köztudatban a többi kulturális ágazat szintjére kell emelni a mozgáskultúrát, mivel ha ez utóbbit nem művelik az emberek, abba korán bele fognak halni, míg az előbbiek esetében nem. Ezért kell a sportot bizonyos életkorban az iskolában előnyben részesíteni, később pedig ezzel kapcsolatban az érdeklődést fenntartani. Ne feledjük, mindent a mozgáson keresztül tanulunk meg, ez az, ami a testből és a szellemből a legtöbbet tudja kihozni. A magyar nemzet szempontjából létfontosságú, hogy minél nagyobb számban neveljünk egészséges, döntésképes embereket. – fogalmazott Mocsai Lajos minap a Kezd hatni a „mozgásgyógyszer” című Magyar Idők-interjúban.
Papp János
Test és lélek: A zenei képzés hatására jelentősen javulnak a gyermekek kognitív képességei, a szóbeli kifejezőkészség, a figyelem, az összpontosítás, a rövid távú memória, ezáltal jobb teljesítményt tudnak nyújtani az iskolában – derült ki az Amszterdami VU Egyetem idén februárban publikált kutatásából.
Egy 58 éves, nagy munkabírású kanizsai férfi beszélt nemrég a Kanizsa TV Aktuális című műsorában arról, mit köszönhet a mozgásnak.
– Mikor ült utoljára kerékpáron? – kérdezte a műsorvezető.
– Hétvégén is, meg kedden is, este. Van, amikor nincs kedvem, de egyszerűen kell a fizikai terhelés, kell a mozgás. Szükség van arra, hogy az ember a mindennapok szellemi feszültségéből fizikailag kikapcsolódjon, jól megmozgassa az izmait, és fáradjon el úgy, hogy lóg a nyelve. Hogy aztán másnap megfelelő szellemi frissességgel dolgozzon.