Holnap áll először bírái elé G. P., a feleségét rendszeresen bántalmazó, agresszív férfi
A gyerekek előtt ütötte-verte feleségét G. P. – az agresszív férfinak holnap a megyeszékhely járásbírósága előtt kell felelnie tettéért: kapcsolati erőszakkal, személyi szabadság megsértésével és kiskorú veszélyeztetésével is megvádolták az egerszegi ügyészek. A Zalaegerszegi Törvényszéken pedig dr. Rupa Melinda büntetőtanácsa mondja majd ki a végső szót egy csaló galeri ügyében.
A kapcsolati erőszakkal és más bűncselekményekkel is megvádolt G. P. és a későbbi sértett párja házasságban éltek, zalaegerszegi lakásukon együtt nevelték 2011-ben és 2013-ban született gyermekeiket. A szülők kapcsolata 2015 februárjától romlott meg, ugyanis a feleség feltételezte, hogy a férje többször is megcsalta. A megcsalás be is igazolódott, emiatt felvetődött, hogy különválnak, de ezt a terhelt nem akarta, ragaszkodott a feleségéhez, nagyon féltékeny volt rá. G. P. folyamatos ellenőrzés alatt tartotta a sértettet, minden percéről elszámoltatta, emiatt egyre többet veszekedtek, a terhelt pedig a veszekedések során többször bántalmazta is a feleségét, bútoroknak lökte, karját megragadta, megszorította, melynek következtében a sértett testén, karján, lábán nyolc napon belül gyógyuló sérülések, zúzódások, vérömlenyek keletkeztek.
2016 nyarán durvult el még jobban a helyzet, mikor G. P. rájött, hogy a felesége is megcsalta őt. Ekkor a feleségével, autóval Szombathelyre utazott, az út során pedig a terhelt úgy vallatta a feleségét a megcsalás részleteiről, hogy többször hirtelen lefékezte az autót, hogy az asszony beüsse a fejét a szélvédőbe, de ez a biztonsági öv miatt nem sikerült. Az út során, egy erdős részhez érve a vádlott megállította az autót, kést vett elő, majd felszólította a sértettet, hogy szálljon ki az autóból. Az asszony a kést látva megijedt, engedelmeskedett a felszólításnak, ekkor a terhelt a kést az oldalához tartva bevonszolta az erdőbe, ahol tovább kérdezgette házasságon kívüli kapcsolatáról. Hazaérve a terhelt ismét késsel fenyegette a sértettet, elhúzta a kést annak nyaka előtt, közölve, hogy „el fogja vágni a torkát”.
Ezt követően a terhelt még agresszívebbé vált, változó gyakorisággal – hetente, két hetente, de volt, hogy hetente több alkalommal – bántalmazta a feleségét, lökdöste, bútoroknak lökte, a sértett fejét az ágyba verte, karjait megszorította. Előfordult, hogy a terhelt annyira megrázta a feleségét, hogy másnap fel sem tudott kelni, napokig fájt a feje. Rendszeressé váltak a késsel való fenyegetések is, a terhelt a veszekedések során kést tartott a sértett nyakához, tarkójához, őt megöléssel fenyegetve. A terhelt utoljára 2016. november 15. napján bántalmazta a feleségét, az ágynak lökte, melynek következtében az asszony beverte a fejét az ágy keretébe és rövid időre elvesztette az eszméletét. A gyermekek a szülők veszekedésének, az anya bántalmazásának szem- és fültanúi voltak. Az egyre durvább bántalmazások és bánásmód miatt a feleség 2016. november 16. napján, telefonon kért a szüleitől segítséget, majd azok segítségével másnap, a délelőtti órákban – amíg a terhelt nem tartózkodott otthon – a gyerekekkel együtt Parádra menekült.G. P. még ugyanaznap délután a családja után ment, majd a közvetlen közelükbe is költözött, rendszeresen tartotta a kapcsolatot a gyermekeivel, melynek során igyekezett a történtekkel, az általuk tapasztaltakkal kapcsolatban manipulálni, befolyásolni a gyerekeket. Agresszív magatartásával a férfi súlyosan veszélyeztette a gyermekek értelmi, érzelmi és erkölcsi fejlődését. A kapcsolati erőszak bűntettével és más bűncselekményekkel is megvádolt G. P. bűnösségéről dr. Seruga Teodóra büntetőbíró mondja majd ki a végső szót.
Szintén holnap, a Zalaegerszegi Törvényszék dr. Rupa Melinda vezette büntetőtanácsa ítél majd jogerősen a csalás bűntettével és más bűncselekményekkel is vádolt V. Gy. és társai büntetőügyében. A csaló galeri bűnperében, a Zalaegerszegi Járásbíróság korábbi, elsőfokú ítélete ellen 9 vádlott és védőik jelentettek be fellebbezést enyhítésért, míg 5 vádlott esetében az elsőfokú ítélet már jogerőre emelkedett.
Az elsőfokú ítélet szerint V. Gy. vádlott 2011 szeptemberében határozta el: úgy fog pénzhez jutni, hogy különféle cégek nevére, hamis okiratokkal, két mobilszolgáltató viszonteladói üzleteiben az eljáró ügyintézőket a szerződéskötő személye és a fizetési szándék tekintetében tévedésbe ejtve kis, vagy jelképes kezdőösszeg befizetése után, előfizetéssel nagy értékű mobiltelefonokat vásárol, majd azokat továbbértékesíti. Egyszerűbben kifejezve, hamis iratokat készítettek, majd jelképes kezdőösszeg befizetésével vásároltak hosszú kifutású hitelre több százezer forintos telefonokat, aztán eladták azokat. Az elkövetés során a vádlottak olyan cégeket választottak, amelyeknek még nem volt a két érintett mobilszolgáltatónál előfizetése és amelyek ügyvezetői több gazdasági társaságban is önálló képviseleti joggal rendelkeztek.
A kiválasztott cégek vezető tisztségviselőinek rendelkezésre álló adataival - név, anyja neve, lakcíme -, valamint az okiratokat később felhasználni kívánó terheltek fényképével és a cégvezetők meghamisított aláírásaival V. Gy. hamis személyazonosító igazolványokat, továbbá hamis lakcímet igazoló hatósági igazolványokat készíttetett. Az okiratokban szereplő további adatokat – születési hely és idő, okmány sorszáma – véletlenszerűen találták ki.
Papp Attila