40 ezer diák online, majd 100 fő a helyi, Innopolisban tartott megmérettetésen
Innopolis egy 2012-ben alapított, 2500 fős város, ahol high-tech cégek alapítottak egyetemet. A világ összes részéről toborozták az intézménybe azokat a professzorokat, akik robotikával, és mesterséges intelligenciával foglalkoznak. Mint ahogy Erdősné Németh Ágnes a Batthyány Lajos Gimnázium tanára fogalmazott: az egyetem megfelelő működéséhez szükséges a jövő nemzedékének utánpótlása. - Úgy működik a diákok toborzása egyrészről, hogy meghirdettek egy nemzetközi versenyt, ahol csaknem 40 ezer diák vett részt online fordulókon. Mindenki otthonról, megadott időben programozott feladatot. Ezekről a fordulókról két Batthány-s diák került be a 250 fős döntőbe, Magyarországról összesen 9 fő – mondta el Erdősné Németh Ágnes felkészítő tanár.
Az innopolisi versenyre kijutott számára mindig is a matematika volt az első. - Már általános iskolában is jártam ide a Batthyány-ba szakkörre, amit Erdős Gábor tanár úr tartott. És amikor ide jöttem tovább tanulni, középiskolába, lehetőségem volt tanulni programozást is. Úgy gondoltam, szeretném magam kipróbálni, megy-e ez a téma – fogalmazott Busa Máté a Batthyány Gimnázium diákja.
Az oroszországi versenyen vett részt Csertán András is, aki ugyan még csak 11. évfolyamos, de szintén vállalta a megmérettetést. - Tapasztalatszerzésnek nagyon jó volt, ugye ilyen nemzetközi versenyen nem mindennap tud részt venni az ember. Az eredmények tekintetében picit többet szerettem volna elérni, viszont tanulságosak voltak. A mostani OKTV döntőn ezeket rögtön használni is tudtam – árulta el Csertán András, a Batthyány Gimnázium diákja.
Az innopolisi versenyen a 250 induló közül 210 volt az orosz, 40 pedig a külföldi. A kanizsai gimnázium büszke a fiatalok teljesítményére.