Hova lett a huszonhét? Meglepő hasonlóság Gyurcsány és a szovjet diktátor politikai módszerei között

facebook megosztás

Csak egy maradhat: ez volt Sztálin üzenete, és ez Gyurcsány üzenete is, legalábbis szerintem, már csak az alapján is, amit a minap olvastam egy 75 éves, cserkészeknek íródott kisokosban. A diákoknak szóló naptár arról cikkezett, hogy hova lettek Sztálin politikai ellenfelei az idők folyamán?

Nekem meg az tűnt fel, hogy hova lettek Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció elnökének ellenfelei az idők folyamán? Lásd Botka… Nem írom tovább, inkább leírom azt, amit egy 75 esztendős, akkortájt cserkészeknek íródott kisokosban találtam a szovjet diktátorról, Sztálinról…

„HOVA LETT A HUSZONHÉT? …

Huszonnyolc emberből alakult meg Szentpéterváron az a legfőbb bolsevista csoport, amely az 1917. október 23-án elhatározta, majd irányította és végrehajtotta a fegyveres forradalmat. A huszonnyolcnak a sorsa így alakult: LENIN VLADIMIR, a mester. Meghalt agylágyulásban 1924. jan. 21-én. – TROZKIJ LEÓ, a háborús forradalmi bizottság elnöke, Lenin helyettese, hadügyi és külügyi népbiztos. 1927-ben száműzték, 1939-ben meggyilkolták. – SZVERDLOV JAKAB, a központi végrehajtó bizottság elnöke. Meghalt 1919-ben. – OURITZKY, a cseka megszervezője. Merénylet áldozata lett 1919-ben. – DZERJINSZKY, a cseka főnöke. Meghalt a GPU börtönében, 1926-ban. – BUBNOV SZERGEJ, közoktatásügyi népbiztos. A GPU börtönében nyomtalanul eltűnt. – SZOKOLNIKOV, a szovjet békedelegáció vezetője. Lenin egyik legbelsőbb bizalmasa, később londoni nagykövet. 1937 óta börtönben. – ZINOVJEV GERGELY, a kommunista internacionálé elnöke. Agyonlőtték 1936-ban. – KAMENEK LEÓ, a népbiztosok tanácsának elnöke. Agyonlőtték 1936-ban. – OVSEENKO ANTONOV, az első hadügyi népbiztos, 1937 óta börtönben. – RYKOV, belügyi népbiztos, 1936 óta börtönben. – CHLIAPNIKOV, munkaügyi népbiztos. Meghalt a GPU börtönében. – LUNACSARSZKI, közoktatásügyi népbiztos. Meghalt gyanús körülmények között. – EVDOKIMOV, a szervezési iroda vezetője. Agyonlőtték 1936-ban. BUKHARIN, az „Izvestia” főszerkesztője. 1937 óta börtönben. – SZTEKLOV, a képviselők, katonák és munkások tanácsának megszervezője. Nem él. – KARAKHAN, külügyi népbiztos-helyettes. 1937 óta börtönben. – JOFFE, a forradalmi bizottság tagja. Öngyilkos lett. – SZMIRNOV, Szibéria vörös diktátora. Agyonlőtték. – SZKRYPNIK, az ukrajnai népbiztos tanács elnöke. Öngyilkos lett. – RAKOVSZKY, a szovjet párisi követe. Többször került börtönbe, legutoljára 1937-ben. – ORSONOKIDZE, a nehézipar népbiztosa, a kaukázusi vörös hadsereg első parancsnoka. Rejtélyes körülmények között Moszkvában meghalt. – SZEREBINKOV, a politikai és szervezési iroda tagja. 1937-ben agyonlőtték. – PREOBRAJENSZKI, a kommunista párt központi bizottságának tagja. 1936 óta börtönben. – FRUNZE, a védelem és munka tanácsának elnöke. Gyanús körülmények között meghalt. – TURCHACSEVSZKY, vörös hadsereg parancsnoka. 1937-ben agyonlőtték. – GAMARNIK, a hadsereg politikai adminisztrációjának főnöke. 1937-ben öngyilkos lett. – Huszonheten eltűntek a legfőbb vezetők közül. A huszonnyolcból csak egy maradt: SZTALIN, vörös Oroszország korlátlan ura.”

Dr. Papp Attila

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.