Rengeteg rendezvény és közös élmény maradt ki a diákoknak 2021-ben
Az idei tanév már jelenléti oktatásban zajlik, de a hónapokig tartó otthonlétnek még mindig érződik a hatása – fogalmazott Dénes Sándor, a Batthyány Lajos Gimnázium igazgatója. Az intézményvezető szerint a pedagógusoknak, a tanulóknak és a szülőknek közös erővel sikerült leküzdeniük a 2021-es év nehézségeit.
A pandémia az előző évben az iskolák terveit is teljesen átírta, 2020 novemberétől online oktatásban, digitális tanrend alapján dolgoztunk egészen 2021 májusáig – emlékezett vissza Dénes Sándor. Nem csak a személyes találkozás, de rengeteg rendezvény és közös élmény is kimaradt a diákok és a tanárok életéből abban az időszakban.
– Azok a hagyományos rendezvények, amelyekre mindannyian emlékszünk, hogy a szalagavató, a ballagás, hogy volt, mint volt, ezt nem tudtuk megcsinálni hagyományos módon. Természetesen azt fogják mondani így is, hogy emlékezetes volt a miénk, hiszen a szalagavató osztályonként történt itt a kis aulában. Próbáltunk meghitt körülményeket és azért széppé és emlékezetessé tenni a diákjainknak – mondta el Dénes Sándor, a Batthyány Lajos Gimnázium igazgatója.
Az igazgató elmondta, hogy a tanulmányi eredményeken egyáltalán nem mutatkoztak meg a szokatlan körülmények, hiszen a korábbiakhoz hasonló, sikeres tanévet zárhattak, a felsőoktatásba jelentkező tanulók 92 százaléka felvételt nyert a vágyott intézménybe. 2022-ben már szeretnék megtartani a hagyományos programjaikat, valamint a főépület felújítását is napirendre tűzték az iskolában.
– Kívülről megújulna, hőszigetelést kapna a ház, a nyílászárókat kicserélnénk, energetikailag mind a villamoshálózatot, mind pedig a fűtési hálózatot modernizálnánk. Ez van előkészítés alatt, nagyon nehezen lépünk előre. Én bízom abban, hogy azért ebben az esztendőben sikerül megtenni – fogalmazott Dénes Sándor.
A következő nagyobb esemény a februári szalagavató, Dénes Sándor azt reméli, hogy idén már semmi akadálya nem lesz a megrendezésének.
K.V.
(Képek: Kanizsa TV)