Turizmus és biztonság

facebook megosztás

A világban zajló események nemcsak a turisztikai szakembereket és az utazni vágyókat, hanem a rendfenntartó erőket is új kihívások elé állítják.

Megtárgyalták a turizmus és biztonság aktuális kérdéseit a karosi tudományos konferencián. A világ turizmusában az elmúlt években rendkívül jelentős változások történtek. Mára a turizmus biztonsága meghatározó jelentőségű prioritássá vált. A világban zajló események nemcsak a turisztikai szakembereket és az utazni vágyókat, hanem a rendfenntartó erőket is új kihívások elé állítják. A közös gondolkodásra, valamint a megoldások megtalálására rendezték meg immár a második nemzetközi tudományos tanácskozást, melynek helyszíne ezúttal Zalakaros volt. A konferencia két fővédnöke Pintér Sándor belügyminiszter és Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter volt.



Turizmussal és biztonsággal foglalkozó szakemberek, kutatók és oktatók vettek részt a nemzetközi konferencián, melyet a Pannon Egyetem Nagykanizsai Kampusza, a Magyar Turisztikai Ügynökség, a Rendőrség Tudományos Tanácsa, a Magyar Rendészettudományi Társaság, az MTA Veszprémi Területi Bizottság Kommunikációs Munkabizottsága és az MTA CSFK Földrajztudományi Intézete közösen szervezett. A rendvédelmi erők számára azért is fontos a konferencia, mert ez is segíti, hogy szót értsenek a társadalommal, hiszen a biztonságot nem a rendőrök teremtik, hanem az emberek, ez ugyanis társadalmi termék.

– Minden iparágból, a turizmusból is bejöjjenek azok a vélemények, azok a megfontolások, amelyek alapján a szolgálatunkat szervezni tudjuk. Ahogy a társadalom tagjaival a legszélesebb körben együttműködve közösen csináljunk biztonságot. Ez a lényege az egésznek, ezt hívják közbiztonságnak, ez a köz biztonsága – fogalmazott Janza Frigyes ny. r. vezérőrnagy, a Magyar Rendészettudományi Társaság főtitkára.



Magyarország a turisztikai szektorban egyre erősebb, azonban van még fejlődési lehetőség. A gazdasági potenciál kiaknázásához számos tényezőt kell figyelembe venni, a sikerhez az egyik fontos faktor a kedvező és biztonságos kép erősítése lehet. Ebbe pedig nemcsak a közbiztonság tartozik bele, hanem számít az információnyújtás, a közlekedés, valamint az is, hogy az ételek és italok nem okoznak semmilyen problémát, a szolgáltatók pedig nem csapják be a vendégeket.



- Mégpedig a tágabb értelemben vett biztonság. Nevezetesen az a kérdés, hogy hogyan tudjuk tartósan fönntartani azt a képet Magyarországról, a magyar desztinációkról, városokról, hogy ezek biztonságosak – mondta el Dr. Princzinger Péter a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgató-helyettese.

A turizmus és biztonság iránt érdeklődő szakemberek száma az első konferenciához képest jelentősen megnőtt.

- Elmondhatjuk, hogy a résztevők száma megduplázódott, ma itt körülbelül kétszázhúszan vagyunk jelen. Az előadók száma a tavalyi húszról hetven fölé ment – vélekedett Dr. Németh Kornél a PEN oktatója.

A délelőtti plenáris ülést délután külön szekciókban folytatták. A tanácskozáson Murafölde is bemutatkozott. A Mura-program célja a gazdaságfejlesztés, ennek két fő ága az agrárium és a turizmus. A térség változatos gasztronómiája is vonzerő lehet.

- Abban is megmutatkozik ez, hogy ha valaki a Mura-program északi vidékén egy disznóvágás alkalmával megkóstolja az ottani finomságokat, teljesen más ízvilágot kap, mintha elmenne a déli csücskébe, és ez csak 30-35 kilométer. Tehát magában a térségben is óriási különbség van a gasztronómia területén – fogalmazott Cseresnyés Péter a Mura-program miniszteri biztosa, országgyűlési képviselő.



A konferenciára több országból érkeztek résztvevők.

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.