Megújult a Thúry György Múzeum honlapja

facebook megosztás

Megújult a Thúry György Múzeum honlapja. Az intézmény egy pályázatnak köszönhetően fejlesztette oldalát, melyen nemcsak helytörténeti és néprajzi fotók, valamint képeslapok között böngészhetnek az érdeklődők, hanem a letölthető óravázlatoknak köszönhetően az iskolai oktatást is segítik. A múzeum közösségi oldalának követői pedig folyamatosan frissülő tartalmakkal találkozhatnak.

A veszélyhelyzet kihirdetése óta a közművelődési és közgyűjteményi intézmények sem látogathatók. Más múzeumokhoz hasonlóan ezért a Thúry György Múzeum is az online térben tartja a kapcsolatot látogatóival. Az érdeklődőknek ráadásul az izgalmas tartalmakat sem kell nélkülözniük. A „Járásszékhely múzeumok szakmai támogatása” elnevezésű pályázatnak köszönhetően ugyanis 2,5 millió forintból fejleszthették a múzeum digitális gyűjteményét. – 2019 végén újult meg a honlapunk, melyen egy digitális gyűjtemény címszó alatt találhatják meg az érdeklődők a múzeum helytörténeti, néprajzi, múzeumpedagógia anyagának a legszebb és legérdekesebb darabjait, egy-egy egységét. Ez a digitális gyűjtemény a www.tgym.hu/digitalisgyujtemeny oldalon található – mondta Száraz Csilla, a Thúry György Múzeum igazgatója.

Nemcsak a 20. századi Nagykanizsa elevenedik meg a fotókon a helytörténeti gyűjteményben, hanem tíz környező falu néprajzi vonatkozású képei között is kutathatnak az érdeklődők. A több mint 1400 darabos képeslapgyűjteményben pedig olykor izgalmas szövegrészletekbe is belefuthat az olvasó. Ezeket a tartalmakat a múzeum folyamatosan frissülő közösségi oldalán is megosztják. – Azt gondolom, hogy talán a Facebookon elérhetőek leginkább az emberek – legyenek fiatalok vagy akár az idősebb korosztály tagjai. Szeretnénk, ha az ősszel várhatóan megnyíló időszaki kiállításunkhoz egy kis hangolódás is elkezdődne. Ehhez kapcsolódóan korabeli fotókat próbálunk megosztani és kisebb leírásokat készíteni, amelyek „A szocializmus gyermekei” című kiállításhoz kapcsolódnak – fogalmazott Mikó-Baráth Franciska, az intézmény történész-muzeológusa.

Mikó-Baráth Franciska és Kunics Zsuzsanna a kanizsai fényírókról sem feledkezett meg. A tavaly nyílt időszaki kiállításhoz kapcsolódóan a közösségi oldalon fotótörténeti sorozatot is indítottak, melyben helyi fotógráfusokat mutatnak be, valamint érdekességeket osztanak meg a nagyközönséggel.

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.