Másodszor szerveztek építőtábort a Kis-Balatonnál

facebook megosztás

A munka becsületét és szeretetét is megtanulják, de akár majdani dolgozói is lehetnek a vízügyi ágazatnak azok a fiatalok, akik ezen a héten részt vesznek a második alkalommal megszervezett kis-balatoni építőtáborban - fogalmazta meg az Országos Vízügyi Főigazgatóság főigazgatója csütörtökön.  



Gyerekek korlátot festenek a második alkalommal megszervezett kis-balatoni építőtáborban Balatonhídvégen, Balatonmagyaród közelében 2019. augusztus 9-én. A Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság, a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság (BFNPI), a zalakarosi Szabadics Zrt. és a Szabadics a Gyermekekért Alapítvány által a zalaszabari Holnapocska Tábor keretein belül szervezett építőtáborban tíz nap alatt 30 zalaegerszegi gimnazista tölti az idejét. MTI/Varga György

Láng István, a balatonhídvégi helyszínen tartott sajtótájékoztatón azt mondta: a fiatalokban kialakulhat "a munka becsülete", ugyanakkor azt is tapasztalják, hogy aki egyszer munkát végez a vízügyi területen, később akár dolgozóként is számíthatnak rá. Márpedig ebben az ágazatban is szükség van az utánpótlásra.     

A Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság, a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság (BFNPI), a zalakarosi Szabadics Zrt. és a Szabadics a Gyermekekért Alapítvány által a zalaszabari Holnapocska Tábor keretein belül másodszor szervezett építőtáborban tíz nap alatt 30 zalaegerszegi gimnazista tölti az idejét.     

Láng István szerint olyan környezetben lehetnek, ahol "ráéreznek a víz és a természet szépségeire, és talán meg is becsülik azt". Ezt a zalai kezdeményezést pedig érdemes lenne országos szinten is elterjeszteni.    

Puskás Zoltán, a BFNPI igazgatója kifejtette: a táborozók nagyrészt a nemzeti park területén végeznek hasznos munkát, amivel sikerül "kiszabadítani őket" a számítógépek, mobiltelefonok virtuális világából. Mostanra a környezeti nevelési programjuk részének is tekintik az építőtábort.    

Az elmúlt napokban a kápolnapusztai bivalyrezervátumban kertészkedtek, kerítéseket, kapukat csiszoltak és festettek a fiatalok. Értékes munkát végeznek, a 14 bemutatóhelyen évente mintegy félmillió látogatót fogadó nemzeti parknak amúgy is nagy fejtörést okoz a helyszínek folyamatos karbantartása, gondozása - ismertette az igazgató.    

Kajári Attila, a Zalaegerszegi Tankerületi Központ igazgatója is megerősítette: nagyon fontos, hogy a fiatalok a mindennapi környezetükből kikerülve megtapasztalják a munka értékét, annak minden kellemes és kellemetlen oldalával együtt. A tábor ezen túlmenően csapatépítő hely is, ami segíti a diákok összekovácsolódását.     

Kovács Tamás, a Szabadics a Gyermekekért Alapítvány kuratóriumi tagjaként hozzátette: az alapítvány célja éppen az, hogy olyan kezdeményezéseket támogassanak, amelyek gyermekjóléti, gyermekegészségügyi célokat, vagy a fiatalokhoz kapcsolódó társadalmi célokat szolgálnak.

MTI

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.