A tankönyvek lelkülete
A világháborúk előtti tankönyvek lelkületéről szóló kiállítás nyílt a városi könyvtárban. A tárlat javarészt Vörös András gyűjteménye, a kiállított oktatási anyagok sok esetben 100 évnél is idősebb tankönyvek és füzetek. A kiállítás célja a hazafias lelkületű nevelés bemutatása napjaink diákjainak.
- A két világháború közötti és az azt megelőző időkben a hazafias nevelés nagyon jelentős volt. Én ezt egy kicsit hiányolom a mostani ifjúságnevelésből, és nagyon jó lenne ezekből a régmúlt időkből ezt is egy kicsit eltanulni. Ha megnézzük ezeket a tankönyveket, ezekből jól látszik, hogy ez egy tudatos tevékenység volt az akkori vezetés részéről - mondta Vörös András, a Thúry Vitézlő Oskola vezetője.
A rendezvény ünnepélyes megnyitóján Cseresnyés Péter arra emlékeztetett, hogy a kiállított tankönyvek nemcsak az oktatásra, hanem a lelki értékekre is nagy hangsúlyt fektettek.
- Mindenképpen üzennek nekünk, azzal, hogy olyan gondolatokat közvetítettek, amelyek számunkra most is nagyon-nagyon fontosak lehetnek. Hisz' mikor egy közösséghez tartozásról beszélünk, akkor, ha csak a mai világot nézzük, látjuk, hogy most is milyen jelentősége van annak, hogy ebben a migrációs világban egy nemzet meg akarja, s meg tudja-e tartani identitását - fogalmazott Cseresnyés Péter, államtitkár, országgyűlési képviselő.
A kiállítás november 27-ig látogatható a könyvtár nyitvatartási idejében.