Idén Stockholmban remekelt Nagy Zeusz

A tavaszi, Nagykanizsán megrendezett küzdősport Combat Sport kontinenstorna után sem lazíthattak a Jeet Kune Do / Kali Nagykanizsa SE versenyzői, hiszen egy fóti helyszínnel sorra került országos bajnoki fordulón, valamint egy stockholmi Eb-n is bizonyítottak.

Fóton a Magyar Tradicionális Kung Fu és Wu Shu Szakszövetség (HKF) országos bajnokságának első fordulóját bonyolították le, ahol Nagy Zeusz a felnőtt férfi, sanda light (qingda) küzdelem 65 kg-os kategóriájában szerzett első helyezést, felnőtt wing chun fegyveres (kard) formagyakorlatban pedig ezüstérmet. A kanizsai klub másik versenyzője, Zsiga Ádám a felnőtt sanda light (qingda) küzdelem 75 kg-os versengésében pedig harmadik lett.

A sportegyesület vezetője, sifu Johanideszt Gábor elégedett lehetett tehát versenyzőik eredményeivel, s Zeusz szereplése így a stockholmi küzdősportos, 19. Wushu Európa-bajnokság fényében is biztatóan alakult.

Nagy Zeusz Svédországban (képünkön) tehát küzdelmi versenyszámokban indulhatott és a junior sanda 65 kg-os kategórián belül végül a dobogó harmadik fokára állhatott.