Kiállításon mutatták be a Játék a jövőért bűnmegelőzési felhívásra beérkezett műveket
Kiállításon mutatták be a Játék a jövőért bűnmegelőzési felhívásra beérkezett műveket szerda délután a Halis István Városi Könyvtárban. A pályázatot hat héttel ezelőtt hirdették meg felső tagozatos diákoknak. A programra 65 alkotást küldtek be a fiatalok.
Hosszú évek óta, az óvodástól egészen az egyetemista korosztályig tartanak bűnmegelőzési előadásokat a rendőrség szakemberei az oktatási intézményekben. Vereckei Csaba, megyei rendőrkapitány szerint fontos, hogy ne csak a rendőrség, hanem a másik oldal, a diákok is hallassák a hangjukat és lépjenek fel a bántalmazás ellen. Úgy látja, ez a mai generációnál kiemelt jelentőséggel bír.
– Őszintén mondom, idősödő fejjel elég nehezen tudom elképzelni, hogy hogyan boldogulnék én abban a világban, amiben nekik minden nap helyt kell állniuk. Ebben a modern korban, ilyen sebességű információáramlás mellett a titkok nem maradnak titkok, a ballépések nem maradnak rejtve, és perceken belül óriási számban lesznek tanúi az eseményeknek azok, akik ezt a csatornát használják vagy ebben a közegben élnek. Ez elől elbújni szinte lehetetlen – mondta el Vereckei Csaba Iván, a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság rendőrkapitánya.
A pályázatot regionálisnak tervezték, de végül országon kívülről, a Vajdaságból és Felvidékről is küldtek alkotásokat.
– A kiállítás kivonatosan a vizuális művészetek kategóriájában beérkezett összes pályaművet tartalmazza, illetve három pályamű nyomtatásra került, ami irodalom kategóriában érkezett be. Örülünk neki, hogy a kiállításmegnyitón is sokan megjelentek, tényleg csak a legtávolabbi helyekről maradtak távol, természetesen részükre a díjakat postázni fogjuk – fogalmazott Budavölgyi Kálmán, a Nagykanizsai Civil Kerekasztal Egyesület elnöke.
Vizuális művészetek és irodalom kategóriában várta a zsűri a gyerekektől a műveket. Szollár-Nikolics Zsanna, a Kanizsai Fiatalok Közösségének elnöke elmondta, hogy mind a két csoportban igényes munkák érkeztek be és mindegyiken érződött, hogy a tanulók szívből készítették.
– Nagyon-nagyon sok műnél éreztük azt, hogy beleborsózott a bőrünk és bárcsak tudnánk segíteni a diákoknak. Remélem, hogy ez kellőképpen figyelemfelhívó volt a tanároknak is, hiszen egy olyan aktuális problémáról rántja le a leplet, ami tudjuk, hogy egy létező probléma és ennél sokkal, de sokkal többet kell tenni azért, hogy egy gyerek biztonságban érezze magát az iskolában – mondta Szollár-Nikolics Zsanna, a Kanizsai Fiatalok Közössége Egyesület elnöke.
A gyerekek művei a városi bibliotéka földszinti termében megtekinthetők.
K.V.
(Borítókép: Kanizsa TV)