Csirke és kacsahús, tojás – a saját udvarból

facebook megosztás

Faluhelyen, vagy a külső városrészekben is be kell járni néhány utcát ahhoz, hogy baromfiudvart lásson az ember. Kivételek márpedig vannak.  

A kertművelés, növénytermesztés vagy állattenyésztés kapcsán sok esetben lehet mondják: ez a fiatalokat nem érdekli, nincs idejük. A több esetben elhangzó állítás ellenpéldája a fiatal bagolai Janda Nikoletta, aki amellett, hogy kertjét nem hagyja parlagon, a megöröklött baromfiudvarral is foglalkozik. Állítása szerint könnyebb, ha az ember beleszületik a tevékenységbe.

– Ezt a részét én láttam a szüleimtől. Nekik mindig is volt, nekem így rémlik. Tudtam, hogy darálni kell, kukorica kell a tyúkoknak, fű, minél több zöld kell nekik. Hogyan kell őket tisztán tartani, a tojást össze kell szedni, aztán meg is vagyunk – nyilatkozta Janda Nikoletta.

Az udvar pár év alatt tovább bővült, a bagolai portán ma már gyöngytyúkok, törpék és kopasz nyakúak kapirgálnak, búbos kacsák hápognak. A kertműveléshez, állattartáshoz nem csupán idő, kitartás is kell – ezt vallja Janda Nikoletta.

– Ez nem olyan, hogy belefogok, és akkor csinálom két hétig. Mert két hét után nem lehet ezt abbahagyni, mert ugyanúgy ott van a kert, ugyanúgy ott vannak az állatok. Minden nő, az állatok is éhesek, azokat etetni kell, ganézni kell. Ha ebbe valaki belevág, akkor először nézzen utána, gondolja át az egészet. Biztosan bírni fogja-e, van-e rá ideje. Mert ha nincs, akkor felesleges – folytatta Janda Nikoletta.

Az állatok, a velük való foglalkozás és a kertművelés, a növények szeretete mindemellett elengedhetetlen egy udvar fenntartásához – összegezte véleményét Janda Nikoletta.

V.A.

(Borítókép: Kanizsa TV)

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.