Bemutatták Márkus Ferenc könyvét
Az iskoláról másképpen, azaz hol, mikor, hogyan válik tanítóvá a gyermek című kötetben az író a saját életének visszaemlékezéseit osztja meg az olvasókkal.
A könyvbemutatót Balogh László, Nagykanizsa polgármestere vezette, rajta kívül Böszörményi Géza, a Piarista-iskola igazgatója, valamint Dénes Sándor, a Batthyány Lajos Gimnázium igazgatója mondott köszöntőt. A felszólalók idéztek is a kiváló szellemű és inspiráló oktató kötetéből.
– „1955. november 8-án reggel 6 órakor érkeztem meg Nagykanizsára. Sűrű, ezüstszínű köd borult a vasútállomás előtti térre. Meggyőződhettem róla, hogy az egész városra, ugyanis apai jussommal, kis bőrönddel a kezemben gyalog mentem az iskolához…” – idézte Dénes Sándor, a Batthyány Lajos Gimnázium igazgatója.
Lendvai Anna, a kötet szerkesztője elmondta: ez nem csupán egy memoár, sokkal inkább egy lélekfejlődés története. A történész és Márkus Ferenc kapcsolata évtizedekre visszanyúló.
– Édesanyám, miután nagyon szerette a latint és nyolc évig tanulta - ismerve engem - rábeszélt a latin nyelv választására. Miután ő volt az etalon számomra, nyilvánvalóan szófogadó gyerekként kerültem latinos osztályba. Itt lett Márkus Ferenc a latintanárom, négy évre – emlékezett vissza Lendvai Anna, a kötet szerkesztője.
Márkus Ferenc új alkotása még júniusban jelent meg, de akkor úgy döntöttek, hogy a hivatalos bemutatót ősszel tartják. A nyugalmazott magyartanár stábunknak akkor elmondta: ami megérintette az életben, amihez hozzányúlt az tanította, oktatta, nevelte és irányította.
K.V.
(Borítókép: Kanizsa TV)