Felnőtt a zalai bor az ismertebb borvidékek nedűihez
A program résztvevői Dél-Zala borai között barangolhattak a becsehelyi faluházban. A rendezvény célja kezdetben az volt, hogy a környékbeli gazdák megismerjék egymás borait és tapasztalatot tudjanak cserélni, mára azonban már a közösségépítés is fontossá vált. – A januári, téli hosszú napokba egy igazi közösségi és társadalmi eseményt szervezünk ide, Becsehelyre. Talán ez a cél már megvalósul az idei évben – mondta el Németh Géza, Becsehely polgármestere.
A harmadik alkalommal megrendezett bor- és gasztrodélutánon harmincnyolc gazda hetvenként bora mutatkozott be. – A zalai bor szerintem felnőtt már az ország híresebb vagy az ismert borvidékeinek boraihoz. Nagyon jó, kimondottan jó minőségű borokat lehet inni a gazdáknál. Azt hiszem, hogy minden borkedvelő ember bátran nyúlhat a polcokon a zalai borok felé – mármint olyan boltok polcain, ahol ezeket meg lehet találni – fogalmazott Cseresnyés Péter miniszterhelyettes, országgyűlési képviselő.
A program résztvevői Dél-Zala borai között barangolhattak a becsehelyi faluházban
dr. Brazsil József, a Da Bibere Zalai Borlovagrend nagymestere Híradónknak elmondta, annak ellenére, hogy tavaly korábban kezdődött a szüret, a termés mégis szép volt és jófajta borokat palackozhattak a gazdák. – A borászat innentől kezdődik, hogy nagyon oda kell rá figyelni, hiszen korábban érkeztek a szőlők, és ebből adódóan a magasabb hőmérséklet a feldolgozás során nem kedvez és hibákhoz vezet – de ahogy Becsehelyen látjuk, ilyen hibákról szó sincs, hiszen a gazdák nagyon odafigyeltek a boraikra – árulta el dr. Brazsil József, a Da Bibere Zalai Borlovagrend nagymestere. A gasztrokultúrában a borok és a harapnivalók egyre szorosabban összekapcsolódnak, így a rendezvényen az étkekről is szó volt. Az érdeklődőknek Buday Péter séf tartott interaktív főzőbemutatót. A jó hangulatú programon mindenki megtalálhatta a kedvére való elfoglaltságot.